Kantory w Bielsku-Białej

Home  >>  Kantory stacjonarne  >>  Kantory w Bielsku-Białej

Kantory w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała to miasto o dużym znaczeniu na skalę Polski, które stanowi również największy ośrodek gospodarczy, handlowy i administracyjny na terenach Podbeskidzia. Miejscowość jest uważana za jedną z najsilniejszych gospodarek w Polsce, w której bezrobocie jest wyjątkowo niskie. W Bielsku-Białej znajduje się wiele firm działających w dziedzinie finansów. Okolice oraz samo miasto stanowią przedmiot inwestycji ze strony rodzimych i zagranicznych inwestorów. Rozwijają się tu coraz liczniej pojedyncze przedsiębiorstwa działające w sektorze usług. Dobrym przykładem są punkty wymiany walut, których obecność jest szczególnie widoczna w centrum miasta.

Sytuacja rynku wymiany walut

Kantory w Bielsku-białej

Bielsko-Biała, Autor Gaj777, Źródło Wikipedia

Według statystyk w Polsce działa około 4500 kantorów. Ta dość duża liczba nie zaskakuje, biorąc pod uwagę fakt, że ze stacjonarnymi punktami wymiany walut spotkamy się praktycznie w każdym większym mieście. Rynek wymiany walut działa w Polsce dopiero od 1989 roku, kiedy nowelizacja prawa uczyniła handel dewizami prawnie legalnym. Od tego momentu można było obserwować rosnące zainteresowanie, które dotyczyło zarówno korzystania z usług kantorów, jak i zakładania tego typu przedsiębiorstw. Dla wielu Polaków posiadanie własnego kantoru okazało się świetnym pomysłem na biznes, a z czasem pojedyncze kantory zaczęły zmieniać się w całe sieci, których działalność wykroczyła poza granice rodzimego miasta.

Działalność internetowa kantorów

Dla niektórych przedsiębiorstw skuteczną alternatywą na przyciągnięcie klienta stała się działalność internetowa. Z usług e-kantorów zaczynają korzystać osoby, które już dawno dostrzegły atrakcyjność cenową oferowanych przez nich kursów walut. Kosztem jest tutaj bezpieczeństwo transakcji internetowych, do których wielu konsumentów nadal nie ma zaufania. Kolejna możliwość wymiany waluty jest stwarzana przez wydziały różnych instytucji bankowych.

Mapa kantorów w Bielsku-Białej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *