Kantory w Bytomiu

Home  >>  Kantory stacjonarne  >>  Kantory w Bytomiu

Kantory w Bytomiu

On Kwiecień 15, 2016, Posted by , in Kantory stacjonarne, tags , , , , With No Comments

Bytom jest miastem położonym na terenie województwa śląskiego, które historycznie identyfikowane jest z Górnym Śląskiem. Tamtejsze rejony były ściśle związane z przemysłem wydobywczym, a dzisiaj ich gospodarka jest coraz bardziej skoncentrowana na sektorze handlu i usług. W Bytomiu handel odgrywa naprawdę dużą rolę w kształtowaniu miejscowego biznesu. Spoglądając na mapę kantorów funkcjonujących w mieście, jasno widzimy, że posiadamy naprawdę wiele możliwości na wymianę waluty mieszkając lub tymczasowo przebywając w Bytomiu.

Kantory – jak to wszystko się zaczęło?

W Polsce działalność kantorów zaczęła się stosunkowo niedawno, gdyż dopiero w 1989 roku. Wtedy to weszło prawo, które na powrót przywróciło legalność handlowi walut, jaki był zakazany aż przez cały okres trwania PRL-u. Polacy zaczęli chętnie zakładać punkty wymiany walut, a pierwszy kantor powstał już w jeden dzień po nastaniu nowego prawa. Dzisiaj w Polsce działa ponad 4500 jednostek oferujących przewalutowanie w jednym ze swych stacjonarnych punktów. W Bytomiu działalność kantorów skupiona jest wokół Rynku oraz w miejscach strategicznych, takich jak na przykład galerie handlowe. Sprawna działalność kantorów stacjonarnych posiada kilka istotnych zalet, które czynią z nich liderów w wymianie walut.

Szybkość i bezpieczeństwo transakcji w kantorach

Klienci doceniają przede wszystkim szybkość oraz bezpieczeństwo transakcji, a także jasne zasady wymiany. Konkurencją dla tego typu kantorów są internetowe platformy wymiany walut oraz banki, w których również możemy dokonać wymiany waluty. Oferta e-kantorów jest o tyle korzystna, że prezentowane przez nie kursy są obarczone najniższą z możliwych na rynku marż, co daje nam ceny lepsze pod względem finansowym. Z kolei banki zyskują dobre opinie głównie ze względu na wygodę i bezpieczeństwo transakcji. Niestety, tracą wiele przez swoje mało opłacalne kursy walut.

Mapa kantorów w Bytomiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *