Kantory w Chorzowie

Home  >>  Kantory stacjonarne  >>  Kantory w Chorzowie

Kantory w Chorzowie

Chorzów to miasto położone na terenach Górnego Śląska, jeden z najważniejszych punktów gospodarczych i kulturowych tamtych rejonów. Niegdyś głównym filarem gospodarki miasta był przemysł, w tym głównie hutnictwo i górnictwo. Teraz miejscowy biznes jest kształtowany przez handel oraz różnorodne usługi, również poprzez rynek wymiany walut. Za jego rozwój odpowiadają liczne miejscowe kantory, wśród których znajdziemy zarówno pojedynczo działające podmioty oraz punkty należące do prawdziwych potentatów na rynku wymiany walut.

Słów kilka o kantorach stacjonarnych

Punkty wymiany walut w oficjalny sposób działają w Polsce od 1989 roku. Wcześniej nasi rodacy musieli ratować się korzystaniem z usług tzw. ‘cinkciarzy’, gdyż według prawa panującego w PRL-u handel walutami był całkowicie nielegalny. Obecna sytuacja jest diametralnie inna, gdyż obok ofert stacjonarnych punktów wymiany walut, mamy do wyboru również kursy proponowane przez główne oddziały bankowe, a także przez kantory działające w Internecie. Te ostatnie skutecznie przykuwają uwagę konsumentów swoimi korzystnymi cenowo ofertami. Niskie kursy sprzedaży oraz wyższe od standardowych ceny kupna wydawałyby się wystarczającymi, aby kantory internetowe na wyłączność zdobyły monopol na rynku wymiany walut.

Kantory w Chorzowie

Chorzów, Autor: Ludek, Źródło Wikipedia

Bezpieczeństwo transakcji w kantorze

Jednak dla klientów przede wszystkim liczy się zaufanie oraz bezpieczeństwo przeprowadzania transakcji, w które często powątpiewają podczas korzystania z internetowego przewalutowania. Stacjonarne kantory to także natychmiastowe przeprowadzenie wymiany na jasnych zasadach. Ich lokalizacja jest na tyle wygodna, że znalezienie odpowiedniego punktu zwykle nie nastręcza trudności. Podobnie jak w Chorzowie, wiele kantorów działa w okolicach lub w ścisłym centrum miasta, a także w punktach kluczowych takich jak centra handlowe, dworce czy lotniska.

Mapa kantorów w Chorzowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *