Kantory w Częstochowie

Home  >>  Kantory stacjonarne  >>  Kantory w Częstochowie

Kantory w Częstochowie

Częstochowa to centrum tamtejszej aglomeracji oraz ośrodek o znaczeniu gospodarczym, kulturowym i handlowym. Miasto posiada bardzo dobrą lokalizację, gdyż jest otoczone przez lasy i tereny o ciekawym ukształtowaniu. Ze swoją bogatą historią i licznymi zabytkami jest częstym celem wycieczek turystów z Polski i zza granicy. Prężenie rozwija się również częstochowski przemysł, w który coraz częściej zaczynają inwestować przedsiębiorcy spoza terenów Polski. Znaczenie miasta wzrasta więc z roku na rok, z czego czerpać korzyści mogą również właściciele kantorów działających na terenie miasta.

Kiedyś i dzisiaj

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, za czasów panowania PRL-u, handel walutami był prawnie zakazany. Ten, kto chciał dokonać wymiany, musiał udać się do nielegalnie działających sprzedawców waluty. Zupełną zmianę sytuacji przyniosła nowelizacja prawa w 1989 roku, z której to rozporządzeniem handel walutami stawał się całkowicie legalny.

Pierwszy kantor

Kantor Częstochowa

Częstochowa, Autor Yureksz, Źródło Wikipedia

Do powstania pierwszego kantoru doszło już w dzień po wprowadzeniu nowego prawa. Minęło dość sporo lat, a rynek obrotu walutami nadal przynosi dobry zysk. Poświadczyć może o tym kilkanaście kantorów działających na terenie miasta Częstochowa, głównie w centralnej części, a także w kilku pomniejszych dzielnicach takich jak choćby Wrzosowiak. Chcąc sprawnie i szybko przejrzeć ofertę każdego z tych punktów wymiany waluty, możemy skorzystać ze specjalnej porównywarki znajdującej się w sieci. Internet daje nam również opcję skorzystania z e-kantorów, których działalność jest na razie stosunkowo krótka. Są one jednak w stanie przyciągać coraz większą liczbę klientów, głównie dzięki swym korzystnym kursom walut. Kolejna możliwość na przewalutowanie posiadanej przez nas gotówki to oferty banków – pewne i bezpieczne, jednak mało korzystne z punktu widzenia proponowanych stawek.

Mapa kantorów w Częstochowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *