Kantory w Dąbrowie Górniczej

Home  >>  Kantory stacjonarne  >>  Kantory w Dąbrowie Górniczej

Kantory w Dąbrowie Górniczej

On Kwiecień 20, 2016, Posted by , in Kantory stacjonarne, tags , , , , With No Comments

Dąbrowa Górnicza to miasto położone w Zagłębiu Dąbrowskim, regionie dawniej nazywanym zachodnią Małopolską. Stanowi miejscowość największa pod względem powierzchni na całym obszarze województwa śląskiego. To duży ośrodek przemysłowy, którego znacznie jest istotne dla całego regionu. Jednocześnie z przemysłem sprawnie rozwija się tu handel i sektor usług. Przykładem w tej kwestii jest znaczna liczba kantorów, jakie znajdują się głównie w okolicach ulicy 3 Maja będącej głównym deptakiem w centrum miasta. Punkt wymiany waluty funkcjonuje jeszcze w miejscowej galerii handlowej Pogoria.

Wymiana walut – jak to wyglądało kiedyś?

Cała historia wymiany walut oraz rozpoczęcie legalnego handlu dewizami ma miejsce wraz z nadejściem 1989, kiedy to w wyniku głębokich zmian w ustroju i prawie polskim działalność kantorów zyskuje moc prawną. Od tego momentu Polacy zaczynają coraz chętniej korzystać z usług punktów wymiany walut tym bardziej, że swobodne poruszanie się poza granice kraju jest w końcu możliwe. Obecnie posiadamy pełen szereg możliwości, jeżeli chodzi o wymianę waluty, która jest dostępna nawet za pośrednictwem Internetu. Mowa jest o platformach wymiany walut działających w sieci, które na rynku funkcjonują dość krótko, bo jedynie kilka lat.

Wszystko dzięki spreadowi

Za ich pośrednictwem możemy dokonać przewalutowania dowolnej dewizy w sposób przede wszystkim opłacalny dla naszego portfela. Wszystko dzięki spreadowi, jaki w e-kantorach wynosi nawet czterokrotnie mniej niż w przypadku ich stacjonarnych odpowiedników. Jednak tradycyjnie działające kantory nadal cieszą się dużym powodzeniem, co wynika głównie z tego, że transakcje przeprowadzane za ich pośrednictwem cechują się wiarygodnością i bezpieczeństwem. Trzecia alternatywa to oferta banków, jednak pobierane przez nie marże potrafią skutecznie zniechęcić klientów.

Mapa kantorów w Dąbrowie Górniczej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *