Kantory w Elblągu

Home  >>  Kantory stacjonarne  >>  Kantory w Elblągu

Kantory w Elblągu

Elbląg znajduje się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i jest jednocześnie jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczo-turystycznych. To jedno z najstarszych polskich miast, którego początki sięgają 1237 roku. W miejscowej gospodarce dominuje przemysł ciężki, a także coraz większa liczba przedsiębiorstw związanych z sektorem usług i handlu. Do takich nalezą z pewnością elbląskie kantory, które znajdują się w Śródmieściu oraz na Nowym Mieście. Stosunkowo mała odległość od nadmorskich kurortów, a także bogactwo historyczne i przyrodnicze elbląskich ziemi skłaniają wielu zagranicznych turystów do odbywania wycieczek właśnie w tamtejsze rejony. Dzięki temu miasto może liczyć na stały dopływ klientów chcących dokonać wymiany waluty.

Rynek wymiany walut – z czego możemy skorzystać?

Kantory w Elblągu

Elbląg, Autor: Paweł Sutkowski, Źródło Wikipedia

Przeciętny konsument pragnący dokonać wymiany waluty ma dzisiaj do wyboru trzy opcje: ofertę kantorów stacjonarnych, banków lub internetowych platform służących do wymiany gotówki online. To sporo, biorąc pod uwagę, że jeszcze za czasów PRL-u handel walutami był nielegalny. Podejmujące się go osoby były nazywane cinkciarzami, a z ich usług skorzystać można było w miejscach takich jak lotniska czy dworce. Wraz z nastaniem roku 1989, Polacy otrzymali dwie możliwości ważne z punktu widzenia rynku walut: legalny obrót dewizami oraz pozwolenia na swobodne poruszanie się poza granice kraju. Zakładanie kantorów stało się całkowicie legalne, z czego skwapliwie korzystały osoby marzące o udanym i szybkim sposobie na sukces finansowy.

Punkty wymiany walut

Rzeczywiście, z roku na rok powstawało coraz więcej punktów wymiany walut i dzisiaj działa ich już ponad cztery i pół tysiąca w całej Polsce. Obok nich funkcjonują jednak kantory internetowe, których działalność również się rozwija. Za ceną braku zaufania, jakie klienci często wykazują wobec internetowych transakcji, e-kantory oferują znacznie korzystniejsze kursy walut.

Mapa kantorów w Elblągu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *