Kantory w Gdyni

Home  >>  Kantory stacjonarne  >>  Kantory w Gdyni

Kantory w Gdyni

On Marzec 5, 2016, Posted by , in Kantory stacjonarne, tags , , With No Comments

Gdynia jest jednym z miast członków wchodzących w skład aglomeracji trójmiejskiej. Naturalnym jest, że znajduje się wysoko w rankingu polskich miast o istotnym znaczeniu. W przeszłości była to niewielka miejscowość, w której wybudowano port rybacki, tym samym uruchamiając proces osiedlania się coraz większej liczby ludności. W ten sposób Gdynia zyskała prestiż i potęgę jednego z najważniejszych polskich kurortów. Prężny rozwój miasta daje się zaobserwować do dzisiaj, a niejakim wyznacznikiem tej oceny jest również prężny rozwój gdyńskiego rynku wymiany walut.

Jak to było wcześniej?

Wiele Polaków ma w swej pamięci żywe wspomnienia z czasów, kiedy obrót walutami był w naszym kraju zakazany. Działo się to od początku do końca trwania Polskiej Republiki Ludowej. Z 1989 rokiem wymiana walut stała się oficjalnie legalna. Szybko zaczęło dochodzić do powstawania kantorów, z których chętnie korzystali nasi rodacy oraz osoby przyjezdne.

Coraz więcej kantorów

Kantory w Gdyni

Gdynia, Autor Rafal Konkolewski, Źródło Wikipedia

Z roku na rok liczba punktów wymiany walut stawała się coraz większa. Dzięki temu, w najważniejszych polskich miejscowościach do dzisiaj działają rozliczne kantory, oferujące coraz lepsze standardy swych usług. W samej Gdyni takich placówek jest przynajmniej dwadzieścia, a większość z nich posiada swą lokalizację w centralnej części miasta. Wiele konsumentów nie zdaje sobie sprawy z możliwości wymiany waluty również za pośrednictwem banków oraz kantorów działających w sieci. Podczas gdy instytucje bankowe cieszą się umiarkowanym zaufaniem, to ich oferta cenowa należy do najmniej korzystnych z możliwych. Natomiast e-kantory nadal muszą walczyć o bycie uznawanymi za bezpiecznych i pewnych łączników w dziedzinie jaką jest przewalutowanie. Mogą jednak poszczycić się znacznie korzystniejszą ofertą cenową, która jest wynikiem niskich marż pobieranych przez internetowe platformy wymiany waluty.

Mapa kantorów w Gdyni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *