Kantory w Gliwicach

Home  >>  Kantory stacjonarne  >>  Kantory w Gliwicach

Kantory w Gliwicach

On Kwiecień 5, 2016, Posted by , in Kantory stacjonarne, tags , , , , With No Comments

Gliwice znajdują się w jednym z najbardziej uprzemysłowionych regionów Polski. Jednak tamtejsza gospodarka powoli zmienia swe oblicze, stając się bardziej ukierunkowaną na działalność w sektorze usług. W ten sposób w mieście działa spora ilość punktów wymiany walut. Najwięcej z nich funkcjonuje w okolicach Rynku Gliwickiego, a także przy ulicy Zwycięstwa, jednej z prostopadłych do Śródmieścia przecznic, która jednocześnie należy do najbardziej reprezentatywnych w mieście.

Jakie mamy możliwości wymiany waluty?

Kantory w Gliwicach

Gliwice, Autor Bazie, Źródło Wikipedia

Legalna działalność kantorów rozpoczęła się z dniem 15 marca 1989 roku. Wtedy to w życie weszła zmiana prawna, która zniosła zakaz handlu walutami. Polacy mogli zaprzestać korzystania z usług nielegalnych sprzedawców dewiz nazywanych cinkciarzami, a w miejsce tego wymieniać walutę w jasny i bezpieczny sposób. W ciągu kilku lat od transformacji ustrojowej liczba kantorów zaczęła przekraczać trzy tysiące. Obecnie tego rodzaju podmiotów działa około 4500, a dobra passa trwa, pomimo wielu złowróżbnych przewidywań ze strony ekspertów.

Rozwój pojedynczych kantorów w sieci placówek

Świadczy o tym chociażby rozwój pojedynczych kantorów, które zamieniają się w całe sieci placówek. Takie duże marki często dominują rynek wymiany walut w danym mieście, a nawet prowadzą swą międzymiastową działalność. Na szczęście, na rynku walutowym w Gliwicach oferty wszystkich punktów są na tyle różnorodne, że każdy konsument może z łatwością dokonać wyboru jak najlepszej dla siebie oferty. Nie wspominając o tym, że oprócz kantorów, wymiana walut jest możliwa w przynajmniej dwóch odmiennych punktach, to jest w bankach oraz w tak zwanych e-kantorach. Podczas gdy banki z miejsca wzbudzają w nas zaufanie, to ich oferta cenowa zazwyczaj nie należy do korzystnych. Odmiennie jest w przypadku internetowych kantorów posiadających świetne kursy, których działalność nie wzbudza w nas zbyt wielkiej pewności do bezpiecznego przeprowadzania transakcji.

Mapa kantorów w Gliwicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *