Kantory w Gorzowie Wielkopolskim

Home  >>  Kantory stacjonarne  >>  Kantory w Gorzowie Wielkopolskim

Kantory w Gorzowie Wielkopolskim

Gorzów Wielkopolski to miasto położone nad Wartą, tworzące Aglomerację Gorzowską zamieszkiwaną przed ponad 400 tysięcy osób. Miasto stanowi jej centralny punkt i jednocześnie cieszy się rangą ośrodka handlowego i gospodarczego swego rejonu. W kwestiach gospodarczych coraz szerzej widzi się wpływy kapitału zagranicznego. Prężnie rozwijający się sektor handlu i usług czyni z gorzowskiej gospodarki jedną z najlepiej rokujących w Polsce. Dobrze widać to po ilości kantorów działających w Gorzowie. Jest ich kilkanaście, a większość działa w centrum miasta, tym samym dając łatwy i szybki dostęp do wymiany waluty.

Jakie opcje wymiany walut mamy do wyboru?

Możliwość wymiany waluty oferują kantory, których działalność w Polsce rozpoczęła się w 1989 roku. Razem z nowelizacją prawa, które umożliwiało Polakom prowadzenie własnych punktów wymiany waluty, coraz większa liczba naszych rodaków zaczęła wyjeżdżać za granicę. Nasz kraj stał się również chętniej odwiedzany przez turystów z całego świata. Kantory stacjonarne zaczęły przeżywać swoją złotą passę. To dzięki temu początkowemu powodzeniu do dzisiaj wiele z nich działa na tyle sprawnie, że tworzy całe sieci kantorów stacjonarnych. Nie są one jednak jedyną opcją jaką mamy do wyboru. Konkurencyjne kantory internetowe mogą cieszyć się rosnącą ilością konsumentów, głównie z powodu swych atrakcyjnych cen. Do tego dochodzi różnorodność oferowanych walut oraz możliwość przeprowadzanie całej transakcji bez wychodzenia z domu.

Większe zaufanie do kantorów stacjonarnych

Kantory stacjonarne nadal królują na rynku z tego powodu, że cieszą się po prostu większym zaufaniem ze strony klientów. W końcu ich praca jest nadzorowana przez organy publiczne, które czuwają nad prawidłowością i uczciwością transakcji. Jeszcze jedna możliwość wymiany waluty jest możliwa za pośrednictwem banku. Mimo, że charakteryzuje się dużym bezpieczeństwem, to oferowane przez banki kursy są cenowo mało atrakcyjne.

Mapa kantorów w Gorzowie Wielkopolskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *