Kantory w Kaliszu

Home  >>  Kantory stacjonarne  >>  Kantory w Kaliszu

Kantory w Kaliszu

On Marzec 21, 2016, Posted by , in Kantory stacjonarne, tags , , , , With No Comments

Kalisz to niezwykle ważny punkt na mapie województwa wielkopolskiego. To drugie pod względem wielkości miasto tamtejszego regionu, jest znane i cenione ze względu na swój kulturalny status. Liczne teatry, muzea oraz filharmonia nadają miastu splendoru i czynią z niego miejsce warte odwiedzin. Miejscowa gospodarka opiera się na przemyśle, który zdominowany jest przez produkcję elementów i maszyn lotniczych. Miasto od lat związane jest również z przemysłem włókienniczym i spożywczym. Mimo to, coraz większą rolę zaczynają odgrywać firmy świadczące usługi z zakresu handlu. Są to na przykład kantory stacjonarne, które w Kaliszu działają głównie w centrum miasta.

Wymiana walut – na jakie sposoby jest możliwa?

Obecnie możemy korzystać z usług przynajmniej trzech różnych pośredników, którzy specjalizują się w wymianie walut. Są to kantory działające stacjonarnie, ich internetowe odpowiedniki oraz oddziały bankowe. O rynku walut w Polsce można mówić stosunkowo od niedawna, gdyż dopiero od 1989 roku. Wtedy to weszło w życie prawo uznające handel walutami za legalny. W ten sposób skończyła się era cinkciarzy, a zaczęła epoka kantorów, która trwa nieprzerwanie po dziś dzień. Swój najlepszy okres kantory stacjonarne przeżywały na początku lat 90, kiedy to nie miały obok siebie żadnych innych konkurentów.

Kantor Kalisz, Kantory w Kaliszu

Kalisz, Autor 3oki, Źródło Wikipedia

Ponad 4000 kantorów stacjonarnych w Polsce

Dzisiaj również dobrze prosperują, o czym świadczy fakt, że jest ich ponad cztery i pół tysiąca w całej Polsce. Jednak coraz częściej muszą walczyć o uwagę klienta z kantorami internetowymi. Oferta tych ostatnich jest bowiem coraz bardziej atrakcyjna pod względem proponowanych przez nich cen. To jeden z kluczowych czynników przy wybieraniu oferty pośrednika w wymianie walut ale nie zapominajmy jak wielkim zaufaniem cieszą się stacjonarne kantory. W końcu ich działalność podlega nadzorowi, a do tego transakcje za ich pośrednictwem są przeprowadzane szybko i na jasnych warunkach.

Mapa kantorów w Kaliszu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *