Kantory w Katowicach

Home  >>  Kantory stacjonarne  >>  Kantory w Katowicach

Kantory w Katowicach

Katowice to centrum największego okręgu przemysłowego w Polsce. Minęły jednak dawno czasy, w których mieszkańcy miasta i jego okolic parali się jedynie przemysłem. Dzisiaj Katowice to jedno z najprężniej rozwijających się miast, w którym dochodzi do inwestycji ze strony zagranicznych przedsiębiorstw. Funkcjonujące w pobliżu miasta lotnisko Pyrzowice zapewnia stabilne i szybkie połączenia z całym światem. W ten sposób, nie dziwi nas duża liczba kantorów, jakie działają na terenie miasta.

Nieco o historii kantorów

Kantor Katowice

Katowice, Autor Halaston, Źródło Wikipedia

Polacy posiadają dostęp do legalnego przeprowadzania transakcji przewalutowania od stosunkowo niedługiego czasu. W okresie PRL-u prowadzenie działalności związanej z wymianą walut było zakazane. Dopiero zmiany prawne, jakie nastąpiły w 1989 roku umożliwiły Polakom zakładanie kantorów lub korzystanie z usług tychże. Wraz z nowelizacją prawa nastąpiły zmiany w ludzkiej mentalności, przez co zaczęliśmy opuszczać nasz kraj coraz ludniej – w celach zarobkowych czy wypoczynkowych.

Złota era kantorów

Usługi związane z wymianą waluty były pilnie potrzebne, i właśnie to stanowiło powodów, dla którego kantory zaczęły przeżywać swą złotą erę. W Katowicach znajduje się obecnie kilkadziesiąt kantorów, wśród których najwięcej znajduje się w okolicach Śródmieścia. Spora liczebność tego rodzaju przedsiębiorstwa na stosunkowo niewielkiej przestrzeni pozwala na swobodny wybór najbardziej odpowiedniej dla nas oferty. Porównania możemy dokonać również korzystając z wyszukiwarki internetowej. Będąc w sieci możemy także zainteresować się ofertą działających w tymże środowisku kantorów internetowych. Dają one możliwość szybkiej oraz wygodnej wymiany waluty po atrakcyjnych cenach. Alternatywą dla stacjonarnych punktów wymiany waluty są również banki, które choć pewne, oferują dość niekorzystne kursy walut.

Mapa kantorów w Katowicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *