Kantory w Kielcach

Home  >>  Kantory stacjonarne  >>  Kantory w Kielcach

Kantory w Kielcach

On Kwiecień 2, 2016, Posted by , in Kantory stacjonarne, tags , , , , With No Comments

Kielce są miastem położonym na terenach środków-wschodniej Polski oraz stanowią stolicę województwa świętokrzyskiego, a także główny punkt tamtejszej aglomeracji kieleckiej. Miasto jest uważane za regionalne centrum posiadające duże znaczenie handlowe, gospodarcze, a także kulturowe i edukacyjne. Na terenie miasta działają różne przedsiębiorstwa, spośród których wiele oferuje świadczenie różnego rodzaju usług, w tym również wymiany walut. Kantory w Kielcach są usytuowane w centralnej części miasta, szczególnie wzdłuż ulicy Sienkiewicza. Kilka pojedynczych punktów można spotkać na jego północno-wschodnich terenach.

Rynek walut – kiedyś i dzisiaj

Obecnie wymiana waluty nie stanowi najmniejszego problemu – możemy jej dokonać w kantorze stacjonarnym, w jednym z wydziałów banku, a nawet w sieci korzystając ze specjalnie stworzonych ku temu platform. Jednak w przeszłości handel walutami należał do zakazanych, a zmianę w tym zakresie przyniosły dopiero przepisy prawne z 1989 roku. Za czasów PRL-u kupno waluty było możliwe jedynie za pośrednictwem handlarzy działających nielegalnie.

Boom na zakładanie kantorów

Kantory w Kielcach

Kielce, Autor Kamil Brandeburg, Źródło Wikipedia

Razem z nowelizacją prawa, doszło do prawdziwego boomu na zakładanie kantorów, których z roku na rok przybywało w tysięcznych ilościach. Ich praca jest poddawana skrupulatnemu nadzorowi ze strony organów państwowych. Jak wcześniej zostało wspomniane, obok stacjonarnych punktów wymiany waluty, możliwość obrotu dewizami stwarzają również banki oraz coraz popularniejsze e-kantory. Sprzedaż lub kupno walut za pośrednictwem banku należy do transakcji pewnych, jednak wyjątkowo niekorzystnych pod względem cen ustalanych przez tego rodzaju instytucje. Całkowicie na odwrót jest natomiast z internetowymi kantorami, których niskie marże zachęcają do skorzystania z tejże właśnie oferty.

Mapa kantorów w Kielcach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *