Kantory w Krakowie

Home  >>  Kantory stacjonarne  >>  Kantory w Krakowie

Kantory w Krakowie

On Marzec 17, 2016, Posted by , in Kantory stacjonarne, tags , , , , With No Comments

Kraków dla wielu pozostaje najważniejszym miastem Polski, z bogatą kulturą i historią, której ślady widać do dzisiaj. Tak ważny punkt na mapie Polski nie może obejść się bez wielorakich przedsiębiorstw zagranicznych, które otwierają swe podwoje zarówno w samym mieście jak i jego okolicach. Jak wiadomo, współpraca z zagranicznymi kontrahentami wymaga obrotu obcą walutą. W celu nabycia takowej potrzebne są usługi pośredników, spośród których najczęściej wybierane są kantory stacjonarne.

Kantory w Krakowie

Kraków, Autor Ludwig Schneider, Źródło Wikipedia

Krakowski spread

W Krakowie funkcjonuje pokaźna liczba kantorów, które zajmują się sprzedażą i skupem walut różnych – od tych podstawowych jak euro i dolar, aż do tych najbardziej egzotycznych, jakie zwykle nabywamy przed wyjazdem na wakacje. Według statystyk liczba krakowskich punktów stacjonarnej wymiany waluty wynosi ponad 100. Jasno widzimy więc, jak szerokie możliwości wyboru ma osoba chcąca dokonać wymiany waluty w tym mieście. Krakowskie kantory znajdują się w różnych lokalizacjach – wiele z nich funkcjonuje w pobliżu Rynku, choć nie brak ich także w strategicznych miejscach takich jak lotniska czy duże sklepy.

Legalność wymiany walut

O istnieniu rynku wymiany walut w Polsce możemy mówić w zasadzie od 15 marca 1989 roku, kiedy to nowa władza wprowadza zmiany w prawie dewizowym. Od tego momentu, handel walutami stał się całkowicie legalny, a pierwszy punkt wymiany waluty zaczął funkcjonować już dzień po modyfikacji prawa. Obecnie wymiany waluty możemy dokonać na wiele sposobów i nie musimy koniecznie korzystać z usług kantorów stacjonarnych. Alternatywą dla nich od wielu lat są banki, których oferta jest jednak mniej korzystna. Na znaczeniu zyskują natomiast coraz popularniejsze kantory internetowe, jakie są doceniane ze względu na wygodę przeprowadzania transakcji oraz małe marże, co skutkuje niższymi cenami sprzedaży walut.

Mapa kantorów w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *