Kantory w Łodzi

Home  >>  Kantory stacjonarne  >>  Kantory w Łodzi

Kantory w Łodzi

On Marzec 23, 2016, Posted by , in Kantory stacjonarne, tags , , , , With No Comments

Łódź z liczbą ponad 700 tysięcy mieszkańców plasuje się w ścisłej czołówce najliczniejszych miast Polski. Jej przemysłowy charakter znany jest od pokoleń. To ważne na mapie Polski miasto nie traci na swym znaczeniu, czego przykładem może być chociażby rozkwit branży związanej z wymianą walut. Kantorów w Łodzi jest obecnie ponad 50, co daje mieszkańców i przyjezdnym szerokie możliwości wyboru względem najbardziej opłacalnej dla ich kieszeni oferty.

O historii kantorów w Łodzi i nie tylko

Punkty wymiany walut oficjalnie rozpoczęły swą legalną pracę w roku 1989. Wcześniej, w epoce PRL-u, wymiana dewiz była nielegalna i parali się nią mali oszuści, których spotkać można było przede wszystkim na lotniskach i dworcach. Wpływ na popyt na rynku wymiany walut miał przede wszystkim rosnący odsetek Polaków, którzy wyjeżdżali za granicę w celu znalezienia pracy lub spędzenia wakacji. I choć wraz z wprowadzeniem nowych rozporządzeń doszło do powstania tysięcy kantorów, to w miarę upływu czasu ich popularność nie maleje. Podobnie jest w Łodzi, gdzie niektóre z punktów wymiany walut funkcjonują od kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat. Ich rozmieszczenie na obszarze miasta jest szczególnie gęste w okolicach ścisłego centrum Łodzi. Wiele z nich znajdziemy w okolicach Śródmieścia oraz dzielnicy o nazwie Bałuty. Duża liczba kantorów gwarantuje klientom lepszą jakość oferowanych usług, i co najważniejsze, korzystniejsze kursy walut.

Ekantory też w Łodzi

Kantor Łódź

Łódź, Autor Jakub Zasina, Źródło Wikipedia

Istnieją również inne sposoby na wymianę waluty niż tylko działalność kantorów stacjonarnych. Swój złoty wiek przeżywają ich internetowe odpowiedniki, na których pomysł założenia wpadli Polacy. Oferta e-kantorów jest bardziej opłacalna głównie pod względem finansowym, co jest wynikiem niskich marż. Jednak takie oferty często nie wzbudzają w nas należytego zaufania.

Mapa kantorów w Łodzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *