Kantory w Lublinie

Home  >>  Kantory stacjonarne  >>  Kantory w Lublinie

Kantory w Lublinie

On Marzec 13, 2016, Posted by , in Kantory stacjonarne, tags , , , , With No Comments

Lublin to jedno z najważniejszych miast na terenie całej Polski. Jest ono dziewiątą najbardziej zaludnioną polską miejscowością, która przy okazji pełni funkcję ważnego środka handlowego, edukacyjnego i kulturowego po wschodniej stronie Wisły. W miasto i w działalność tutejszych branży inwestują zagraniczni przedsiębiorcy z bliższych i dalszych krajów: Niemcy, Amerykanie, Francuzi czy Holendrzy. Dużo realizowanych przedsięwzięć odbywa się także ze strony Skandynawów. Być może jest to właśnie jednym z głównych powodów, dla których na terenie miasta znajduje się kilkanaście sprawnie działających kantorów, które nie mogą narzekać na brak zainteresowania ze strony przyjezdnych oraz mieszkańców.

Jak to się zaczęło?

Kantory w Lublinie

Lublin, Autor Szater, Źródło Wikipedia

Działalność kantorów stała się legalna z dniem wprowadzenia ustawy z 1989 roku, która pozwalała na przeprowadzanie handlu walutami. Wcześniej, w czasach PRL-u wymiana walut była oficjalnie zakazana, chociaż można było jej dokonać korzystając ze współpracy z tzw. ‘change money’. Na szczęście dzisiaj mamy do wyboru różnorodną ofertę kantorów, co pozwala nam na dokonanie swobodnego i najlepszego wyboru pod względem ceny wymiany danej waluty. Co więcej, kursy proponowane w poszczególnych placówkach możemy w szybki sposób sprawdzić w sieci.

Centrum dla kantorów

Patrząc na mapę miasta widać jak dużo kantorów otworzyło swoje placówki w centrum. Wiele z nich znajduje się przy najważniejszej drodze komunikacyjnej w Lublinie, która nosi nazwę Alei Tysiąclecia. Rynek wymiany walut coraz częściej przenosi swą działalność do sieci, w której znajdziemy oferty internetowych platform wymiany waluty. Tym, co charakteryzuje ich propozycje są atrakcyjne cenowo kursy oraz stale aktualizowane dane odnośnie ich wartości. Pamiętajmy, że jeżeli chcemy skorzystać z e-kantoru musimy posiadać dwa typy kont: jedno złotówkowe oraz drugie walutowe, na którym znajdą się wymienione dla nas środki.

Mapa kantorów w Lublinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *