Kantory w Olsztynie

Home  >>  Kantory stacjonarne  >>  Kantory w Olsztynie

Kantory w Olsztynie

On Kwiecień 8, 2016, Posted by , in Kantory stacjonarne, tags , , , , With No Comments

Olsztyn stanowi stolicę województwa warmińsko-mazurskiego, które słynie przede wszystkim ze swej unikalnej przyrody. Miasto pełni funkcje głównego ośrodka, gdzie skupia się życie gospodarcze, handlowe i administracyjne regionu. Olsztyn zamieszkuje około 170 tysięcy mieszkańców i tym samym zamyka dwudziestkę najludniejszych miejscowości w Polsce. Przemysł olsztyński skupia się na domenach związanych z meblarstwem, drewnem i oponiarstwem. Nie brakuje zagranicznych inwestorów, którzy żywo interesują się poprowadzeniem jednego ze swych przedsięwzięć właśnie na terenie Olsztyna.

Wymiana walut w sercu Warmii

Kantor Olsztyn

Olsztyn, Autor Honza Groh, Źródło Wikipedia

W Olsztynie działa co najmniej kilkanaście podmiotów zajmujących się wymienianiem walut. Z ich usług korzystają mieszkańcy miasta, którym obca waluta jest potrzebna chociażby przed wyjazdem na zagraniczne wakacje. Inną grupą konsumentów są osoby przybywające do Polski w celach turystycznych czy biznesowych. Jak w przypadku wielu miast, tak samo w Olsztynie najwięcej kantorów skupia się w ścisłym centrum miasta, by potem pojawiać się sporadycznie na obrzeżach miasta. Konkurencja na rynku wymiany walut jest korzystna dla konsumentów z dwóch ważnych powodów: wysokości kursu oraz jakości obsługi. Oczywiste, że w celu zdobycia uwagi klienta kantory będą starały się wystosować jak najbardziej korzystne dla nich oferty. Oznacza to niskie ceny sprzedaży oraz wysokie skupu.

Banki i ekantory

Oprócz stacjonarnych kantorów posiadamy jeszcze dwie możliwości na wymianę posiadanej gotówki. Pierwsza z nich jest reprezentowana przez e-kantory. Korzystanie z ich usług odbywa się w sieci poprzez bezgotówkowe przelewy, do których przeprowadzenia musimy posiadać również konto walutowe. Internetowe kantory wyróżniają się korzystnymi cenami kursów i wygodą realizowania transakcji przed ekranem komputera. Z kolei banki cechują się bezpieczeństwem, jednak ceny ich kursów nie są zbyt przekonujące.

Mapa kantorów w Olsztynie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *