Kantory w Poznaniu

Home  >>  Kantory stacjonarne  >>  Kantory w Poznaniu

Kantory w Poznaniu

On Marzec 20, 2016, Posted by , in Kantory stacjonarne, tags , , , , With No Comments

Poznań to największe miasto województwa wielkopolskiego oraz jedna z najistotniejszych aglomeracji w Polsce. Stanowi również niezwykle istotne miejsce z punktu widzenia przedsiębiorców. Jeżeli dodać do tego chętnie wykorzystywany port lotniczy, to otrzymujemy miasto o bardzo dobrych warunkach do rozwoju działalności związanej z wymianą walut. Tak też jest w istocie, gdyż w Poznaniu tego rodzaju przedsiębiorstw funkcjonuje prawie setka.

Jakie kontory w Poznaniu?

W prawie ustanowionym przez rządy PRL-u wszelka działalność związana z wymianą waluty była nielegalna. W praktyce sytuacja wyglądała o wiele lepiej, gdyż można było korzystać z usług nielegalnie działających „osób”, czyli sprzedawców waluty na czarnym rynku. Działalność kantorów prawnie rozpoczęła się z dniem 15 marca 1989 roku, kiedy to w życie wszedł przepis umożliwiający handel dewizami. Od tego momentu rynek walut przeżywał swój złoty okres. Liczba kantorów dosłownie rosła w oczach, powiększając się o kolejne tysiące każdego roku. To dlatego teraz korzystać możemy ze zróżnicowanej oferty wymiany waluty również w mieście jakim jest Poznań. Największa liczba kantorów poznańskich znajduje się w okolicach Starego Miasta. Nie brak ich również w dzielnicy Jeżyce oraz w sąsiadującej z nim części nazywanej Grunwaldem. Nierzadko są to sieci kantorów, które ciesząc się zaufaniem klientów w jednym miejscu, zdecydowały się rozszerzyć swą działalność w kolejnych punktach na mapie Poznania.

Czy na pewno kantor stacjonarny

Kantory Poznań

Poznań, Autor Krzywhooo , Źródło Wikipedia

Konsumenci dzisiejszych czasów coraz częściej stają przed wyborem, jakim jest skorzystanie z oferty kantoru stacjonarnego, internetowego oraz możliwości wymiany pieniędzy w banku. Podczas gdy ta ostatnia opcja wzbudza w nas największe zaufanie, to pod względem cenowym jest ona najgorsza. Najbardziej opłacalnym dla naszego portfela zawsze pozostanie wybór kantoru.

Mapa kantorów w Poznaniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *