Kantory w Rudzie Śląskiej

Home  >>  Kantory stacjonarne  >>  Kantory w Rudzie Śląskiej

Kantory w Rudzie Śląskiej

Ruda Śląska to miasto powstałe w wyniku połączenia dwóch niezależnych miejscowości, jakimi była Ruda oraz Nowy Bytom. Miasto leżące w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego może poszczycić się swym statusem punktu o dużym potencjalne inwestycyjnym. To głównie z tego powodu w miejscowej gospodarce nie brak jest przedsiębiorców zza granicy. Kiedyś gospodarka Rudy Śląskiej opierała się niemal wyłącznie na przemyśle. Dzisiaj coraz więcej firm zaczyna swą działalność w sektorze usług i handlu, tak jak na przykład stacjonarne kantory w Rudzie Śląskiej. Ich rozmieszczenie w tym mieście nie skupia się jedynie w centrum. Kantory znajdziemy zarówno na terenach najczęściej odwiedzanych, jak i na obszarze obrzeży tego miasta.

Sytuacja rynku walut – kiedyś i teraz

Kantory w Rudzie Śląskiej

Ruda Śląska, Autor Przemysław Noparlik, Źródło Wikipedia

Prawna legalizacja handlu walutami miała miejsce w 1989 roku. Czas wielkich zmian w Polsce poskutkował otwarciem się na nieznane dotąd rozwiązania gospodarcze. Kantory zaczęły pojawiać się z zaskakującą częstotliwością, co dało naszym rodakom więcej swobody na przykład w czasie wyjazdu za granicę. Stacjonarne punkty wymiany walut skutecznie zachęcały również przyjeżdżających do nas obcokrajowców. W ciągu niespełna trzech lat od legalizacji kantorów ich liczba wynosiła około trzech tysięcy.

Ponad 4,5 tysiąca działających kantorów

Dzisiaj jest ich ponad cztery i pół tysiąca, a na dodatek nie są jedynymi miejscami, z których usług możemy skorzystać w celu dokonania wymiany posiadanej waluty. Do innych interesujących ofert należy z pewnością ta, jaką posiada dla nas e-kantor. Działające w sieci systemy wymiany walut cechują się przede wszystkim niezwykle atrakcyjnymi kursami, co najczęściej przekonuje nas do korzystania z ich usług. Natomiast kantory stacjonarne i banki wygrywają na polu zaufania ze strony klientów oraz szybkości i dostępności świadczonych przez nie usług.

Mapa kantorów w Rudzie Śląskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *