Kantory w Rzeszowie

Home  >>  Kantory stacjonarne  >>  Kantory w Rzeszowie

Kantory w Rzeszowie

On Kwiecień 4, 2016, Posted by , in Kantory stacjonarne, tags , , , , With No Comments

Rzeszów to stolica województwa podkarpackiego, uznawany za jeden z głównych punktów na mapie tego rejonu, o znaczeniu handlowym, gospodarczym i administracyjnym. W pobliżu Rzeszowa znajduje się port lotniczy, a także została wydzielona specjalna sfera nazywana Parkiem Technologicznym, gdzie dokonywane są szerokie inwestycje przemysłowe na skale międzynarodową. Do Rzeszowa warto jest przyjechać chociażby zza granicy, ze względu na wielorodną architekturę miasta oraz piękno pobliskich terenów zielonych.

Kilka słów o kantorach

Kantory w Rzeszowie

Rzeszów, Autor Szczepek, Źródło Wikipedia

Stacjonarne punkty wymiany walut działają w Rzeszowie dość sprawnie, a ich największa ilość znajduje się w Śródmieściu. Liczebność tychże podmiotów wpływa na jakość świadczonych przez nich usług w sposób niezwykle pozytywny, Możliwość przewalutowania stwarzają nie tylko kantory, lecz również oddziały bankowe, które coraz częściej są obecne na rynku walut. Bardziej nowoczesna i jednocześnie korzystna cenowo oferta proponowana jest ze strony e-kantorów. Są to internetowe platformy wymiany walut, umożliwiające wykonywanie transakcji za pomocą przelewów. Do skorzystania z oferty internetowych kantorów potrzebne nam jest również konto walutowe.

Kantory za czasów PRL

Nie zawsze Polacy mieli tyle możliwości, jeżeli chodzi o przewalutowanie posiadanych środków. Za czasów PRL-u handel dewizami był oficjalnie nielegalny. W praktyce wielu rodaków ratowało się korzystając z usług nielegalnych handlarzy. Co ciekawe, nie porzucili oni swej działalności na dość długo, nawet od momentu całkowitej legalizacji działalności kantorów. Stało się to wraz z przemianą ustrojową w Polsce, czyli w 1989 roku. Był to jeden z najlepszych momentów dla Polaków chcących założyć własny biznes. Stacjonarne punkty wymiany walut zaczęły się licznie pojawiać i pomimo rosnącej konkurencji, ich działalność dalej pozostaje nadal obiecująca.

Mapa kantorów w Rzeszowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *