Kantory w Sosnowcu

Home  >>  Kantory stacjonarne  >>  Kantory w Sosnowcu

Kantory w Sosnowcu

Sosnowiec to jedno z ważniejszych miast województwa śląskiego, którego mieszkańcy są historycznie i terenowo związani z Zagłębiem Dąbrowskim. W przeszłości charakter tutejszej gospodarki był ściśle związane przemysłem, podczas gdy dzisiaj jest on bardziej nastawiony na świadczenie różnego rodzaju usług. Zarówno miasto, jaki i pobliskie tereny, stanowią obiekt inwestycji ze strony podmiotów zza granicy. Handel walutami w Sosnowcu kwitnie, głównie poprzez kantory działające od lat na terenie miasta.

Krótki przegląd i historia kantorów

Kantory w Sosnowcu

Sosnowiec, Autor Cichociemny, Źródło Wikipedia

Prawnie legalna działalność kantorów zaczęła się na terenach Polski razem z rokiem, który znaczył prawdopodobnie najwięcej w ostatnich latach historii naszego kraju. Zmiany 1989 roku przyniosły możliwość rozpoczęcia handlu walutą. Od tej chwili kantory zaczęły powstawać w ilościach masowych – w 1992 roku było ich już prawie pięć tysięcy. Wiele z nich działa aż do dzisiaj, z roku na rok poprawiając jakość swych usług, w obawie przed działalnością konkurencji. Jest to obawa potwierdzona, gdyż rosnąca liczba ofert w postaci wymiany waluty w bankach czy kantorach internetowych, stwarza realne zagrożenie dla obrotu wielu punktów działających jedynie stacjonarnie. Polacy nadal jednak bardziej ufają stacjonarnym kantorom, które można docenić na przykład z punktu widzenia szybkości transakcji – wymienianą gotówkę otrzymujemy natychmiast i jesteśmy pewni, co do przeprowadzenia uczciwej i bezpiecznej transakcji.

Kilkanaście sprawnych kantorów

To dlatego w samym jedynie Sosnowcu działa kilkanaście punktów oferujących wymianę dewizy na miejscu. Swego rodzaju rywalami dla nich są e-kantory, których atrakcyjne kursy walut zdążyły przyciągnąć niejednego klienta. Jednak przewalutowanie za pomocą przelewu nie wszystkim kojarzy się najbezpieczniejszym sposobem wymiany walut, co pozwala stacjonarnym punktom pozostać liderami na rynku.

Mapa kantorów w Sosnowcu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *