Kantory w Toruniu

Home  >>  Kantory stacjonarne  >>  Kantory w Toruniu

Kantory w Toruniu

On Marzec 31, 2016, Posted by , in Kantory stacjonarne, tags , , , , With No Comments

Toruń jest uznawany za jedno z najpiękniejszych polskich miast. Może się poszczycić również tytułem jednego z najstarszych, razem ze swoimi prawami miejskimi uzyskanymi już w XIII wieku. Oprócz pięknej architektury, licznych zabytków i bogatej historii, Toruń posiada również duże znaczenie jako jeden z najważniejszych punktów w regionie pod względem administracyjnym, biznesowym oraz turystycznym. Jest to miejscowość chętnie odwiedzana przez zagranicznych turystów, którzy przybywając do Polski muszą dokonać wymiany waluty na złotówki. Dzięki temu, na terenie miasta mogą sprawnie funkcjonować kantory, których największą ilość uświadczymy oczywiście w centrum Torunia.

Jak to było dawniej – historia kantorów

Kantor Toruń

Toruń, Autor Dawid Galus, Źródło Wikipedia

Obrót walutami nie zawsze był tak łatwo dostępny – w czasach PRL-u był wręcz prawnie zakazany. Dopiero transformacja ustrojowa w 1989 przyniosła zmiany w przepisach, których skutkiem stała się w pełni regulowana prawnie działalność kantorów. Otwarcie granic sprawiło, że Polacy zaczęli chętnie podróżować, korzystając przy tym z usług dostępnych za pośrednictwem punktów wymiany walut. Kantory zaczęły powstawać w dużych ilościach, zarówno w ważnych polskich miastach jak i w przygranicznych miasteczkach.

Passa kantorów stacjonarnych

Ich dobra passa trwa do dziś, choć zaczynają odczuwać coraz większą presję spowodowaną dwoma poważnymi konkurentami na rynku wymiany walut. Pierwszym z nich są banki, a drugim e-kantory, czyli internetowe platformy, z których usług możemy korzystać za pomocą dwóch kont: złotówkowego i walutowego. Podczas gdy banki posiadają zaufanie potencjalnych klientów, to ich oferta cenowa należy do najgorszych z trzech możliwych do wyboru. Z kolei kantory działające w sieci mogą poszczycić się wyjątkowo korzystnymi dla naszego portfela kursami walut, lecz nie wzbudzają w nas one takiej pewności jak kantory stacjonarne czy banki.

Mapa kantorów w Toruniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *