Kantory w Warszawie

Home  >>  Kantory stacjonarne  >>  Kantory w Warszawie

Kantory w Warszawie

Warszawa to nie tylko stolica Polski i jedno z najbardziej reprezentacyjnych miast naszego kraju. Jest ona również uznawana za centrum polskiego biznesu. To tutaj skupiają się wydziały najważniejszych instytucji ze świata finansów. Duże ilości kantorów w tym mieście nie powinny dziwić, tym bardziej biorąc pod uwagę liczebność mieszkańców miasta. Dokonując wymiany waluty w Warszawie możemy wybierać wśród wielu różnorodnych ofert placówek większych i mniejszych.

Zmiany w wymianie waluty

Za czasów trwania Polskiej Republiki Ludowej wymiana walut uznawana była za nielegalną. Osoby chcące jej dokonać musiały szukać wielu sposobów na przeprowadzenie zaplanowanej transakcji. Na szczęście, od 1989 roku działalność kantorów jest całkowicie legalna, a nawet dość restrykcyjnie nadzorowana przez polskie prawo finansowe. Początki lat 90 to czas, kiedy na polskim rynku obserwuje się prawdziwy boom na otwieranie kantorów.

Ogromna ilość kantorów

Kantory w Warszawie

Warszawa, Autor Adrian Grycuk, Źródło Wikipedia

Obecnie, w samej tylko Warszawie funkcjonuje ponad 200 tego rodzaju placówek. Kantory w polskiej stolicy znajdują się praktycznie wszędzie – od lotnisk, poprzez galerie handlowe, aż do przedsiębiorstw działających na przedmieściach tej największej w Polsce aglomeracji. Obecnie coraz więcej ze stacjonarnych punktów wymiany waluty rozpoczyna swoją działalność również w środowisku internetowym. Wiąże się to z rosnącym zainteresowaniem konsumentów, którzy dostrzegają zalety, jakie niesie ze sobą internetowa wymiana walut. Alternatywą dla kantorów są również banki, które dostrzegają potencjał w inwestowaniu we własne punkty wymiany waluty

Mimo tego, kantory stacjonarne nie narzekają na ilość klientów, zwłaszcza w mieście jakim jest Warszawa. Różnorodna oferta sieci kantorów, łatwy dostęp do każdego z nich oraz możliwość wyboru najlepszej oferty sprawiają, że warszawskie punkty wymiany walut nie tracą na swej popularności.

Mapa kantorów w Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *