Kantory w Zabrzu

Home  >>  Kantory stacjonarne  >>  Kantory w Zabrzu

Kantory w Zabrzu

On Kwiecień 9, 2016, Posted by , in Kantory stacjonarne, tags , , , , With No Comments

Zabrze położone jest na Górnym Śląsku i posiada liczbę mieszkańców wynoszącą ponad 170 tysięcy. Stanowi jeden z ważnych punktów aglomeracji śląskiej, z silnie działającą gospodarką, która powoli traci swój przemysłowy charakter na rzecz działalności firm z sektora usług. Należą do nich również punkty wymiany walut, których w tym mieście działa kilkanaście. To dzięki nim mieszkańcy miasta mogą dokonywać swobodnej wymiany waluty, a przyjezdni szybko wymieniać swoje pieniądze na polskie złotówki.

Możliwości wymiany waluty – przeszłość i dziś

Kantory w Zabrzu

Zabrze, Autor Lestat, Źródło Wikipedia

Dzisiejsze możliwość odnośnie transakcji związanych z wymianą waluty są nieporównywalnie szersze niż kiedyś. Jeszcze w czasach PRL-u handle dewizami był całkowicie zakazany, przez co obywatele musieli ratować się współpracą z cinkciarzami. Nagłe zmiany nadeszły z burzliwym rokiem 1989, kiedy to całkowicie zmieniło się prawo dotyczące polskich kantorów. Te zaczęły pojawiać się w tak szybkim tempie, że już trzy lata później było ich ponad trzy tysiące. Stacjonarne punkty wymiany waluty działają dzisiaj w liczbie czterech i pół tysiąca.

Kantor na każdym kroku

Spotkać je można wszędzie – od największych aglomeracji, aż po małe przygraniczne miasteczka. Coraz więcej kantorów rozpoczyna swą działalność w sieci. Jest to pole, o które warto zawalczyć, gdyż coraz więcej osób zaczyna doceniać możliwość wymiany waluty przez Internet. To sposób na zaoszczędzenie pieniędzy oraz czasu, gdyż nierzadko e-kantory mogą zaoferować atrakcyjniejsze kursy niż podmioty działające stacjonarnie. Jednak wielu klientów dalej nie ma do nich zaufania. Za bezpieczne możemy z całą pewnością uznać oferty wymiany waluty proponowane przez banki. Jednak chcąc zyskać na wiarygodności podczas przeprowadzania transakcji jednocześnie ponosimy stratę dla naszego portfela – kursy oferowane przez banki należą do najmniej atrakcyjnych ze wszystkich.

Mapa kantorów w Zabrzu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *